Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Stolica nie docenia sportowców

Dodano: 30/09/2016 - numer 1536 - 30.09.2016
Medalistki igrzysk olimpijskich w Rio nadal nie otrzymały finansowych premii od miasta stołecznego Warszawa. – Władze stolicy mają nas w nosie – stwierdziła na łamach „Przeglądu Sportowego” brązowa wioślarka Joanna Leszczyńska. Sportowcy spoza stolicy swoje premie dostali już dawno, a mieszkające w Warszawie medalistki wciąż czekają na należne im nagrody. Chodzi o Anitę Włodarczyk, która w Brazylii zdobyła złoty medal w rzucie młotem, ustanawiając przy tym rekord świata, Oktawię Nowacką – brązową medalistkę w pięcioboju nowoczesnym – oraz Agnieszkę Kobus i Leszczyńską, które sięgnęły po brąz w wioślarskiej czwórce. – Niestety, stolica nie docenia sportowców. Warszawianki zdobyły raptem cztery medale. To bardzo niewielki ułamek populacji zamieszkującej miasto i wydaje nam się, że 
     

59%
pozostało do przeczytania: 41%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze