Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Otwock miastem z własną walutą

Dodano: 14/12/2016 - numer 1598 - 14.12.2016
Czyżby podwarszawski Otwock miał się stać pierwszym w Polsce miastem z własną walutą? Jest to bardzo prawdopodobne i zgodne z naszym prawem. Wbrew pozorom nie jest to pomysł nowy ani polski. W Europie jest on stosowany od wielu dziesięcioleci. Jego głównym celem jest obrona przed skutkami globalizacji i pobudzenie lokalnego rynku. Kilka dni temu w Sejmie odbyła się konferencja poświęcona projektowi tworzenia walut lokalnych w samorządach. Walutę taką planuje wprowadzić powiat otwocki. Podczas konferencji prezydent Otwocka Zbigniew Szczepaniak zwrócił uwagę, że w obliczu globalizacji gospodarki utrzymanie rozwoju w regionie w oparciu o małe i średnie firmy staje się coraz trudniejsze. – Sądzę, że uda się wypracować model waluty lokalnej bez ryzyka dla gminy, a z korzyścią dla lokalnej
     

26%
pozostało do przeczytania: 74%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze