Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Przerwana dekada Pawlaka

Dodano: 01/02/2017 - numer 1638 - 01.02.2017
Antoni Pawlak nie jest już rzecznikiem Pawła Adamowicza. To kolejna osoba odchodząca z otoczenia prezydenta w ostatnim czasie. Antoni Pawlak jest cenionym poetą z kartą uczestnictwa w opozycji przed 1989 r. Dużym zaskoczeniem było powołanie go przez prezydenta Gdańska na stanowisko rzecznika 10 lat temu. Pawlak przez swoje dosadne i cięte riposty medialne był w ostatnim czasie szczególnie wyrazistą twarzą Gdańska w konfliktach z rządem i większością parlamentarną. Prezentował mediom stanowisko miasta i prezydenta w sporach o reformę szkolnictwa, Trybunał Konstytucyjny czy Muzeum II Wojny Światowej. Wprawdzie Adamowicz deklaruje, że nie wyobraża sobie pracy bez Pawlaka, jednak ten postanowił odejść z pierwszej linii wojenek prezydenta Gdańska. – Jest człowiekiem obdarzonym olbrzymią wiedzą
     

42%
pozostało do przeczytania: 58%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze