​Letnica nadzieją na boom mieszkaniowy

numer 1655 - 21.02.2017

W sąsiedztwie stadionu Energa powstanie osiedle w ramach rządowego programu Mieszkanie+. To szansa dla dzielnicy i całego miasta na harmonijny rozwój.

Bank Gospodarstwa Krajowego i Polskie Koleje Państwowe podpisały kilka dni temu w Poznaniu umowę przekazania nieruchomości, na których ma być realizowany program Mieszkanie+. Spośród 17 działek w dziesięciu miastach Polski dwie leżą przy ul. Kochanowskiego w Gdańsku. To teren po zlikwidowanej lokomotywowni Gdańsk Zaspa Towarowa i bezpośrednie sąsiedztwo stadionu Energa Gdańsk. Nie wiadomo jeszcze, ile mieszkań powstanie w tym miejscu – BGK przystąpi teraz do opracowania szczegółowej koncepcji przyszłego osiedla.

Tereny w gdańskiej Letnicy po drugiej stronie torów od stadionu to bardzo atrakcyjne miejsce. W związku z budową piłkarskiej areny na Euro 2012 planowano wygodne połączenie jej otoczenia z gdańskimi drogami wylotowymi. Wprawdzie nie udało się dotrzymać terminu i tunel pod Martwą Wisłą uruchomiono dopiero niedawno, jednak obecnie dzielnica jest świetnie skomunikowana z centrum miasta, wylotem na Warszawę, obwodnicą Trójmiasta i autostradą A1.

Nieopodal terenów przy ul. Kochanowskiego planowana jest też budowa komercyjnego osiedla mieszkaniowego dla ok. 10 tys. osób. Inwestycja ma ruszyć jeszcze w 2017 r. Dzięki temu możliwy będzie powrót do regularnych kursów pociągów SKM na linii kolejowej 249 prowadzącej do Nowego Portu, zawieszonych w 2002 r. Obecnie kolejki obsługują tylko wydarzenia sportowe na stadioniezawartość zablokowana

Autor: Stanisław Balicki


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama