reklama


Kontrowersyjny transparent kibiców

„GAZETA WYBORCZA” PO RAZ KOLEJNY NIESŁUSZNIE ATAKUJE KIBICÓW LEGII

Numer 20 - 01.10.2011Sport

„Dżihad Legia” – choreografia z tym hasłem jako elementem przewodnim ma według „Gazety Wyborczej” skutkować surowymi sankcjami ze strony UEFA wobec warszawskiego klubu. Samo hasło dziennikarze z Czerskiej określają jako skandaliczne i obraźliwe. Czy słusznie?

Pytanie, dla kogo to hasło jest obraźliwe, bo wiele wskazuje na to, że najbardziej obrażeni poczuli się właśnie żurnaliści „Wyborczej”. Obrazek ze strefy mediów na Pepsi Arenie, zaraz po meczu Legia-Hapoel Tel Awiw (3:2). Wysłannik „GW” Michał Pol próbuje się dowiedzieć, jak bardzo transparent uraził jednego z izraelskich dziennikarzy. – Nie, taki napis nie jest dla nas obraźliwy. Rozumiem, że to była swego rodzaju przenośnia, że chodziło o sport. Zresztą jesteśmy do takich rzeczy przyzwyczajeni, bo kiedy gramy w pucharach, to, zwłaszcza we Francji, prawie zawsze na meczach naszych drużyn pojawiają się flagi lub propalestyńskie transparenty – powiedział Izraelczyk.
Wypowiedź okazała się dla „Wyborczej” bezużyteczna – redaktor Pol napisał o tym tylko na swoim Twitterze – więc została pominięta. W świat poszło następujące przesłanie: „Obraźliwy transparent na trybunach przed meczem z Hapoelem. Jaka kara?”. Gazeta upomina się w UEFA o karę dla polskiego klubu! Redaktor Paweł Smoleński nazwał kibiców Legii – nie ustanowił żadnych wyjątków, więc należy zakładać, że chodzi o wszystkich – durniami. I podzielił się swoją wiedzą, jak to w Hapoelu od zawsze Arabowie z Żydami żyli w zgodziezawartość zablokowana

Autor: Marek Saturdski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama