​W drodze do konkursu debiutów

numer 1664 - 03.03.2017Kultura

MUZYKA Nowa konwencja preselekcji do opolskiego festiwalowego konkursu debiutów przybrała niezwykle atrakcyjną formułę. Debiutujący w sobotę na antenie telewizyjnej Jedynki program „O! Polskie przeboje” oddaje ostateczny werdykt w ręce telewidzów.

Słuszność ubiegłorocznego werdyktu jury i telewidzów Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej potwierdza dzisiejsza pozycja tych, którzy w Opolu brylowali. Zarówno debiutanci: Kortez i Daria Zawiałow, jak i Mesajah, który wygrał konkurs premier – to dziś uznane estradowe „firmy”. A jak będzie w tym roku?

W sobotni wieczór TVP1 pokaże nowy talent show. Za kształt programu odpowiadają producent Maciej Pawlicki i reżyser Radek Kobiałko, uznany tandem, w opinii wielu skazany na sukces. Nagrywany w opolskim Muzeum Polskiej Piosenki program łączy w sobie cechy kilku telewizyjnych formatów. Co ważne, jest to program idący z duchem łączenia sił przez media narodowe: Polskie Radio i Telewizję Polską. Jurorami w części konkursowej są radiowi redaktorzy: Paweł Sztompke i niżej podpisany oraz każdorazowo gwiazda wieczoru. W pierwszych odcinkach pojawią się Mesajah oraz Piotr Kupichazawartość zablokowana

Autor: Piotr Iwicki


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama