Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Wyrok za obronę przed bandytą

Dodano: 29/03/2017 - numer 1686 - 29.03.2017
Zarzuty związane z przekroczeniem granic obrony koniecznej (bywały nawet oskarżenia o zabójstwo) swego czasu prokuratorzy stawiali często i wywoływali tym słuszne oburzenie wśród Polaków. Wielu sądziło, że to już przeszłość, a ofiary napaści mają prawo skutecznie odeprzeć każdy atak. Tymczasem w Białymstoku skazano nastolatka, bo pijany i agresywny bandzior nie przeżył. Chłopak trafi do więzienia. To problem znany od dawna. I zawsze wywołujący ogromne emocje. Chodzi bowiem o niepodważalne prawo do obrony – życia własnego i najbliższych, a także mienia. Gdy Zbigniew Ziobro kierował Ministerstwem Sprawiedliwości przed dekadą, deklarował: „W istotny sposób zwiększymy uprawnienia obywateli do stosowania obrony koniecznej”. Wcześniej
     

10%
pozostało do przeczytania: 90%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze