Elektryczne auto z wypożyczalni

POMORSKIE Z PRĄDEM LŻEJ

numer 1691 - 04.04.2017

Firma energetyczna z Wybrzeża uruchomiła pierwszą w Polsce wypożyczalnię aut elektrycznych. Docelowo usługa ma być dostępna publicznie.
Elektromobilność” to termin, który może niewiele mówić. Jeśli jednak wyobrazimy sobie komunikację miejską i samochody osobowe, które nie mają rur wydechowych zatruwających spalinami powietrze, pojęcie elektromobilności stanie się nam bliższe. Ministerstwo Rozwoju chce oprzeć między innymi na tej rodzącej się nowej gałęzi przemysłu pojazdów elektrycznych rozwój narodowej gospodarki. Pierwsze jaskółki elektromobilności dotarły też do Trójmiasta. W Gdańsku i Gdyni przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej testowały autobusy elektryczne, w tym drugim mieście część trolejbusów ma zamontowane akumulatory pozwalające przejechać część trasy bez połączenia z elektryczną siecią trakcyjną. Teraz mamy na Wybrzeżu kolejną inicjatywę, która może zrewolucjonizować sposób, w jaki używamy samochodu. Bez specjalnego rozgłosu Energa uruchomiła w Gdańsku usługę wynajmu aut elektrycznych.
– To pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce – mówi „Dodatkowi Pomorskiemu” Adam Kasprzyk, rzecznik prasowy Grupy Energa. – Na razie zbieramy bardzo cenne doświadczenia. Sami uczymy się, jak to działa, i chcemy ten system rozwijać. Gdy będzie dojrzały, na pewno zastanowimy się nad udostępnieniem go wszystkim – deklaruje.
Rzeczywiście na razie wypożyczanie aut jest dostępne jedynie dla firm działających w jednym z kompleksów biurowych w gdańskiej dzielnicy Oliwazawartość zablokowana

Autor: Stanisław Balicki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama