Polonia nie podda się bez walki

PIŁKA NOŻNA

numer 1691 - 04.04.2017

Kolejny słaby mecz zagrali piłkarze Polonii Warszawa, przegrywając przy Konwiktorskiej 1:3 z Gryfem Wejherowo. Po raz pierwszy w roli trenera Czarnych Koszul wystąpił Wojciech Szymanek, po tym jak zarząd klubu przyjął dymisję Igora Gołaszewskiego. Wiosną Polonia zdobyła tylko cztery punkty i coraz trudniej będzie jej wydostać się ze strefy spadkowej.
Poloniści tracą 3 pkt do bezpiecznej lokaty, a przed nimi seria meczów wyjazdowych – najpierw spotkanie z Legionovią, potem wyjazd do Rybnika i na koniec mecz w Tarnobrzegu. Legionovia i Siarka to wyżej notowani rywale – zwłaszcza ten drugi zespół nadal ma duże aspiracje i walczy o miejsce nagradzane grą w barażach o I ligę.
Wojciecha Szymanka, który do tej pory był asystentem „Gołego”, czeka więc trudne zadanie – dostał drużynę w rozsypce i nie ma czasu, by spokojnie z nią popracować. Nie wiadomo zresztą, czy dostanie taką szansę – na razie na podstawie licencji UEFA A może prowadzić Polonię tylko przez 10 dni. Później zarząd klubu musi zdecydować, czy wystąpić do PZPN-u z wnioskiem o warunkową zgodę na trenowanie przez Szymanka zespołu do końca sezonu, czy szukać bardziej doświadczonego szkoleniowca. – Nie spodziewaliśmy się dymisji Gołaszewskiego i nie mieliśmy za niego opcji rezerwowej. Inwestowaliśmy i inwestujemy w naszych szkoleniowców, bo taka jest nasza filozofia. Stawiamy na Wojtka Szymanka, bo to człowiek, który wzrastał z Polonią jako piłkarz, ale pamiętajmy, że każdego trenera bronią wyniki. Zobaczymy, jak zareaguje zespół. Na razie musimy poradzić sobie z porażką i jeśli kolejne wyniki też nie będą nas zadowalały, będziemy musieli zdecydować, co dalej robić – tłumaczył po meczu z Gryfem prezes Polonii Jerzy Engel.
Początek meczu z Gryfem nie zwiastował porażki Polonii – warszawianie częściej stwarzali sobie sytuacje strzeleckie i w 23zawartość zablokowana

Autor: Małgorzata Chłopaś


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama