Grajmy razem na stadionie

numer 1727 - 19.05.2017Luzem

45 tys. piłkarzy weźmie udział w ponad 450 zawodach sportowych rozgrywanych na boiskach 50 krajów Europy w ramach XVII Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. W Polsce jednym z wydarzeń tygodnia będzie najbliższa, 35. kolejka ekstraklasy.

Europejski Tydzień Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych zaplanowano w tym roku na 27 maja–4 czerwca. W organizację tego największego na świecie wydarzenia, promującego piłkę nożną wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną, jak co roku włączyły się Olimpiady Specjalne Polska. – Naszym celem jest przełamywanie barier. Nie chcemy żyć z niepełnosprawnymi obok siebie, tylko razem ze sobą – wskazuje Joanna Styczeń-Lasocka, dyrektor generalny Olimpiad Specjalnych Polska.

Po raz kolejny bariery oddzielające pełnosprawnych sportowców od tych niepełnosprawnych będą burzone na meczach ekstraklasy. – To dla nas ogromny zaszczyt, że po raz kolejny możemy być partnerem Olimpiad Specjalnych. Ten rok jest symboliczny – obchodzimy 90-lecie rozgrywek ligowych w Polsce i 15-lecie współpracy z Olimpiadami Specjalnymi. Stadiony często są wyłącznie miejscem piłkarskiego show. Cieszy nas, że w tym świecie, w którym żyje się szybko i intensywnie, umiemy się na chwilę zatrzymać i powiedzieć o sprawach ważnych. Możemy pokazać, że na stadionach jest też miejsce na empatię, zwrócenie uwagi na drugiego człowieka, na sprawy istotne – mówi Karolina Hytrek-Prosiecka, dyrektor ds. komunikacji w Ekstraklasie SA.

Podczas wszystkich meczów 35. kolejki ekstraklasy (19–22 maja) widoczne będą akcenty Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnejzawartość zablokowana

Autor: Małgorzata Chłopaś


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się