​Obniżone wymagania

numer 1736 - 30.05.2017

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku to kolejna instytucja podlegająca władzom miasta, której pracownicy skarżą się na mobbing i złe warunki pracy. Kontrowersje budzi też sposób wyboru dyrektora.

W sierpniu ubiegłego roku dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku została Małgorzata Niemkiewicz, która objęła funkcję w niecodziennych okolicznościach.

Władze Gdańska zorganizowały dwa konkursy na to stanowisko. W pierwszym obecna dyrektor w ogóle nie wzięła udziału, a do rywalizacji zgłosiły się trzy inne osoby. Każda z nich spełniała wymagane kryteria związane m.in. z wykształceniem oraz stażem pracy. Jednak komisja rekrutacyjna orzekła, że żaden z kandydatów nie nadaje się na stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, i ogłosiła nowy konkurs. Co ciekawe, tu kryteria zostały już obniżone. Trzyletni staż pracy na stanowisku kierowniczym w jednostkach sektora finansów publicznych został zmieniony na minimum trzyletni staż pracy na stanowisku kierowniczym. Z kolei warunek posiadania wykształcenia wyższego magisterskiego na kierunku prawo, administracja, ekonomia, psychologia, socjologia, pedagogika lub zarządzanie zmieniono na wykształcenie wyższe magisterskie.

Urzędnicy gdańskiego magistratu zasłaniają się tym, że kryteria naboru na stanowisko dyrektora MOPR-u zmienili, aby większa liczba kandydatów miała szansę wziąć udział w rekrutacjizawartość zablokowana

Autor: Justyna Kwaśniak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama