​Legia ma puchary i rozdaje karty

numer 1736 - 30.05.2017

Puchary mamy, na mistrza Polski czekamy – mogli zaśpiewać piłkarze Legii po zwycięstwie w Kielcach (1:0). Kolejkę przed końcem sezonu „Wojskowi” zagwarantowali sobie grę w eliminacjach Ligi Europy. Wszystkim w Warszawie marzy się jednak drugi z rzędu start w Lidze Mistrzów.

Szanse na zdobycie mistrzostwa zachowały aż cztery drużyny – Legia, Lech, Jagiellonia i Lechia. To jednak warszawianie prowadzą w tabeli z dwupunktową przewagą nad resztą stawki i będą rozdawać ligowe karty. Emocji nie zabraknie, bo na koniec zmierzą się ze sobą bezpośredni konkurenci – Legia podejmie w Warszawie Lechię, a Jagiellonia zmierzy się z Lechem.

Zwycięstwo w niedzielę z Lechią sprawiłoby, że Legia na sto procent obroniłaby mistrzowski tytuł i nie musiałaby oglądać się na rywali. Co więcej, nawet remis z Lechią – przy odpowiednim wyniku w drugim spotkaniu – pozwoliłby legionistom wznieść mistrzowskie trofeum. Stanie się tak w sytuacji, gdy w spotkaniu „Jagi” z „Kolejorzem” padnie remis albo poznaniacy zdobędą w Białymstoku komplet punktów. Jeśli jednak „Wojskowi” podzielą się z Lechią punktami, a Jagiellonia pokona Lecha, feta odbędzie się w Białymstokuzawartość zablokowana

Autor: Małgorzata Chłopaś


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama