Przez Kazachstan do Ligi Mistrzów

numer 1775 - 15.07.2017Luzem

Mistrz Kazachstanu FK Astana lub Łotwy Spartaks Jurmała są potencjalnymi rywalami Legii Warszawa w 3. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Legioniści wygrali pierwszy mecz IFK Mariehamn na wyjeździe 3:0 i są raczej pewni awansu. Podobnie jak Astana, która przywiozła wygraną 1:0 z Łotwy.

Losowanie było dla Legii raczej pomyślne. Astana podobnie jak cały kazachski futbol idzie mocno w górę. Jeśli chce się jednak znowu zagrać z Realem Madryt czy Borussią Dortmund, to taką przeszkodę trzeba po prostu pewnie przejść. Podczas losowania w Nyonie dla Legii wydarzyło się jeszcze więcej dobrego. Kluby, które w wyścigu o rozstawienie w IV decydującej rundzie eliminacji są nad Legią, trafiły bowiem na bardzo trudnych rywali. Białoruskie BATE Borysów, jeśli pokona Alaszkiert Erywań, to trafi na Slavię Praga. Mistrzowie Czech to od niedawna bardzo mocna drużyna. Bogaty sponsor nie żałował na transfery i wydaje się, że to Slavia zagra w kolejnej rundzie. Drugim oprócz BATE zespołem, który stoi Legii na drodze do rozstawienia, jest bułgarski Łudogorec Razgrad. W pierwszym meczu przegrał w Wilnie 1:2 i jeśli uda się mu odrobić straty, to będzie miał ciężko, bo zagra z izraelskim Hapoelem Beer Szewa lub węgierskim Honvedem Budapeszt (pierwszy mecz 2:1).

Jacek Magiera przed ligowym meczem z Górnikiem Zabrze i rewanżem z IFK nie chce jeszcze za bardzo komentować wyników losowania.

– Nie zastanawiałem się nad tym, czekałem tylko na informację, na kogo trafiliśmyzawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się