​Central Park(ing)

numer 1798 - 11.08.2017

Miasto ostatecznie wycofuje się z budowy nowej siedziby magistratu połączonej z centrum handlowym naprzeciw obecnego budynku. Wiele uwag mieszkańców do obecnego pomysłu na park w tym miejscu zostało uwzględnionych. Inwestycja nadal jednak przewiduje pod terenem rekreacyjnym potężny parking, który najbardziej jest na rękę inwestorowi na sąsiedniej działce.

Jest raport z zakończonych konsultacji społecznych w sprawie Parku Centralnego. Miasto bardzo starannie przeprowadza procedurę po tym, gdy porzuciło pomysł na budowę w tym miejscu centrum handlowego i nowej siedziby urzędu. Kosztowało to ponad 4 mln zł, które zapłacono m.in. pracowni architektonicznej przygotowującej projekt. Inwestycja warta 100 mln zł wzbudziła jednak opór mieszkańców. Teraz Gdynia proponuje w tym miejscu Park Centralny za 15 mln zł.

Magistrat uwzględnił część uwag zgłoszonych przez mieszkańców i stowarzyszenie Miasto Wspólne do koncepcji tej nowej przestrzeni miejskiej. Wśród nich znalazł się postulat zmian w planie miejscowym oraz w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, czyli dokumentach określających dopuszczalne na danym terenie funkcje.

– Cieszy nas zapowiedź zmiany w studium – mówi Michał Szatybełko, urbanista z Miasta Wspólnego. – To nadrzędny wobec planu miejscowego dokument i bez jego zmiany nie byłoby pewności, że za kilka lat ktoś jednak postanowi ten teren zabudować – wyjaśnia.

Miasto zdecydowało się także na rezygnację z dużego obiektu gastronomicznego, ale nie rezygnuje z gastronomii w ogólezawartość zablokowana

Autor: Stanisław Balicki


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama