GKS pożegnał się z Pucharem Polski

numer 1798 - 11.08.2017

Pierwszoligowa Chojniczanka Chojnice okazała się lepsza od drugoligowego PGE GKS‑u Bełchatów w meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Na GIEKSA Arenie przyjezdni wygrali 3:0. Przed bełchatowianami ligowe zmagania. W niedzielę zagrają w Stalowej Woli.

Pierwsza część środowego spotkania nie zapowiadała wysokiej porażki bełchatowian. Podopieczni trenera Mariusza Pawlaka mieli nawet kilka okazji, by rozwiązać worek z bramkami. Na bramkę Radosława Janukiewicza główkował Bartłomiej Bartosiak, ale jego strzał golkiper sparował na rzut rożny. Chwilę później Tomasz Boczka skierował piłkę prosto w słupek bramki strzeżonej przez Arkadiusza Moczadło.

W drugiej połowie goście rozpoczęli strzelanie bramek. W 55. minucie do piłki dośrodkowanej z rzutu wolnego najwyżej doskoczył Buczek i głową wpakował futbolówkę do siatki. Siedem minut później było już 2:0