fot. Wikipedia

Trump: Koniec ustępstw wobec Pjongjangu

numer 1799 - 12.08.2017Temat Dnia

W piątek prezydent USA Donald Trump po raz kolejny ostrzegł, że wszystkie militarne siły armii amerykańskiej są gotowe na ewentualny atak rakietowy ze strony Korei Północnej. W obliczu napiętej sytuacji na linii Waszyngton–Pjongjang władze Rosji postawiły w stan pełnej gotowości wojska na dalekim wschodzie swojego kraju.

Rozwiązania militarne są teraz w pełni gotowe, załadowane i zaryglowane, gdyby Korea Północna miała postąpić niemądrze. Miejmy nadzieję, że północnokoreański przywódca Kim Dzong Un znajdzie inną drogę [działań – przyp. red.] – napisał w piątek amerykański przywódca na Twitterze. Zdaniem prezydenta Donalda Trumpa reżim w Pjongjangu musi się liczyć z mocną odpowiedzią Waszyngtonu na ewentualny atak rakietowy na terytorium Stanów Zjednoczonych. – Jeśli władze Korei Północnej tylko pomyślą o zaatakowaniu nas albo naszych sojuszników, to powinny być bardzo zaniepokojone, bo wtedy przytrafią im się takie rzeczy, jakie im się dotąd nie śniły – ostrzega prezydent USA. 

Zdaniem wielu międzynarodowych ekspertów i polityków obecne relacje na linii Waszyngton–Pjongjang mogą doprowadzić do konfliktu zbrojnego na globalną skalę. Świadczy o tym choćby zachowanie kluczowych światowych przywódców, m.inzawartość zablokowana

Autor: Konrad Wysocki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się