Trela żąda pieniędzy od ministerstwa

numer 1810 - 26.08.2017

Łódzkie przedszkola będą musiały współpracować z nieprzygotowanym do obsługi placówek szkolnych Centrum Usług Wspólnych Oświaty, bo władze Łodzi lekceważą stanowisko radnych z Komisji Edukacji Rady Miejskiej w tej sprawie. A wiceprezydent Tomasz Trela domaga się od Ministerstwa Edukacji Narodowej ponad 8 mln zł na wprowadzenie reformy szkolnictwa, której się sprzeciwia. 

Apelowaliśmy do wiceprezydenta Treli, żeby zapytał przedstawicieli placówek oświatowych, co sądzą o współdziałaniu z Centrum Usług Wspólnych Oświaty. Analiza, zgodnie ze stanowiskiem Komisji Edukacji Rady Miejskiej, miała być przeprowadzona do końca lipca. Władze Łodzi tego nie zrobiły, mimo że pomysł poparli radni wszystkich opcji politycznych. Nawet przewodniczący klubu SLD Sylwester Pawłowski zagłosował za tym stanowiskiem. Jeśli wiceprezydent z SLD Tomasz Trela nie może się porozumieć ze swoim kolegą, to my chętnie użyczymy telefonu – ironizuje Tomasz Głowacki, radny Prawa i Sprawiedliwości. 

Inny radny PiS-u Marcin Zalewski uważa, że działalność CUWO powoduje coraz większe zamieszanie w łódzkiej oświaciezawartość zablokowana

Autor: Michał Rulski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama