Przygoński celuje w wygraną

​RAJDY \ Puchar Świata FIA Cross Country

numer 1810 - 26.08.2017Motoryzacja

W pierwszy weekend września startuje najważniejsza impreza w rajdach terenowych w Polsce – ORLEN Baja Poland. To dziewiąta runda Pucharu Świata FIA Cross Country. Na starcie zobaczymy światową czołówkę oraz całą ekipę ORLEN Teamu.

Bazą zawodów będzie Szczecin, gdzie w piątek 1 września rozegrany zostanie inauguracyjny superodcinek specjalny decydujący o kolejności startu na kolejnym etapie. W sobotę zawodnicy przeniosą się na poligon wojskowy w okolicach Drawska Pomorskiego, gdzie dwukrotnie przejadą najdłuższą próbę na trasie 210 km. Ostatniego dnia rajdu na kierowców będą czekały cztery krótsze odcinki specjalne poprowadzone na terenie gminy Dobra. Łącznie do pokonania będzie 816 km, w tym siedem odcinków specjalnych o długości 488 km.

W Baja Poland nie zabraknie czołowych załóg z Pucharu Świata Cross Country, a wśród nich wiceliderów: Kuby Przygońskiego i jego pilota – Belga Toma Colsoula. Załoga ORLEN Teamu po rewelacyjnym siódmym miejscu na tegorocznym Dakarze jedzie swój najlepszy sezon w karierzezawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama