Miedź na szczycie

numer 1810 - 26.08.2017GospodarkaSUROWCE Miedź ponad 300 centów. Ropa z lekkim wzrostem. Metale szlachetne w stabilnym trendzie oczekiwały na wydarzenia z Wyomingu.

Ropa w dalszym ciągu cechuje się sporą zmiennością. W środę dzienne wahania objęły poziom 1,2 dol. dla gatunku brent, a czwartkowa sesja to tylko nieznaczne uspokojenie. W piątek po godz. 10 paliwo zyskiwało 0,4 proc., jednak od rozpoczęcia sesji w Europie odnotowała spadek o 0,3 proc., co nie sugerowało dobrego scenariusza na koniec tygodnia. Oczywiście ostatnie wahania (zwłaszcza szybki spadek i szybki wzrost z czwartku) wskazywały, że każdy scenariusz dla paliwa jest możliwy. Część analityków dopatruje się tu wpływu czynników klimatycznych, jednak znaczący wpływ na poranny wzrost miały wyniki chińskiej giełdy.

Miedź to już inna historia, bo ostatnie trzy dni to wyraźny powiew optymizmu. Funt metalu kosztuje ponad 300 centów, a piątkowy poranek pozwolił na przebicie kursu 305 centów. Podobnie jednak jak w wypadku ropy godz. 9 była przełomem, bo metal wraz z ropą i europejskimi indeksami nieznacznie straciłzawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama