PGZ SA patronem strategicznym MSPO 2017

​PRZEMYSŁ OBRONNY \ Polska Grupa Zbrojeniowa na kieleckich targach

numer 1817 - 04.09.2017Obrona narodowa

W dniach od 5 do 8 września odwiedzający teren Targów Kielce będą mieli okazję zobaczyć najnowsze rozwiązania technologiczne i sprzętowe wykorzystywane nie tylko na potrzeby wojska. Gościem honorowym targów będzie Korea Południowa, która zaprezentuje własny przemysł obronny. Swoje osiągnięcia w Kielcach zaprezentuje również największe przedsiębiorstwo obronne w naszym kraju – Polska Grupa Zbrojeniowa SA.

To już 25. edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Jak dowiedziała się „Codzienna”, swoje stanowiska wystawiennicze przygotuje ponad 600 wystawców z 27 krajów. Jednocześnie kieleckie targi są jednym z najważniejszych wydarzeń przemysłu zbrojeniowego na świecie. O tym, że MSPO plasuje się tuż za renomowanymi paryskimi Eurosatory i londyńskimi DSEI, świadczy chociażby to, że w Kielcach każdego roku wiele światowych koncernów branży obronnej podpisuje kontrakty o ogromnej wartości. 

Organizatorzy zapowiadają, że również w tym roku Salon będzie okazją do premierowych pokazów nowoczesnego sprzętu wojskowego. Honorowy patronat nad wydarzeniem przyjął prezydent Andrzej Duda. Ze względu na jubileusz 25-lecia MSPO po raz pierwszy planowane są również dni otwarte, które odbędą się pod hasłem „Tysiąclecie oręża polskiego”. Tuż po zakończeniu MSPO, w dniach 9 i 10 września, na odwiedzających wystawę czekać będą m.in. pokazy walki wręcz, tresura psów czy wystawa Sił Zbrojnych RP. 

Powtórzyć zeszłoroczny sukces

Ukoronowaniem targów będzie wręczenie prestiżowych nagród Defendera. W zeszłym roku wyróżnienie to otrzymały m.in. wchodzące w skład PGZ firmy: Ośrodek Badawczo-Rozwojowy „Centrum Techniki Morskiej” SA z Gdyni (podwodna stabilizowana platforma sensoryczna do działań OPM), PCO SA z Warszawy (termowizyjna kamera przeznaczona do KTO Rosomak-KLW-1R „Asteria”) czy PIT-Radwar SA (stacja radiolokacyjna Bystra). Ponadto konsorcjum Mesko SA Wojskowej Akademii Technicznej oraz Centrum Rozwojowo-Wdrożeniowe „Telesystem-Mesko” Sp. z o.o. Lubiczów za przenośny przeciwlotniczy zestaw rakietowy (PPZR) Piorun otrzymało Nagrodę Prezydenta RP. 

Na tegorocznych targach PGZ SA będą reprezentowały m.in.: Obrum Sp. z o.o., Rosomak SA, Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych (ITWL), Wojskowe Zakłady Uzbrojenia SA, Zakłady Mechaniczne Tarnów SA czy Mesko SAzawartość zablokowana

Autor: Roman Andrzej Stańczyk


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama