​Inwestycje stanęły

numer 1821 - 08.09.2017

Władze Słupska podjęły decyzję o unieważnieniu przetargu na budowę nowego schroniska dla zwierząt, co znacznie odwlecze rozpoczęcie jego budowy. Włodarze obwiniają wykonawców, którzy koszty inwestycji wyceniają nawet o 1/3 więcej niż urzędnicy. Problem w tym, że odkąd w Słupsku rządzi prezydent Robert Biedroń, przetargi są niedoszacowane, a to paraliżuje realizację inwestycji.

Prezydent Słupska Robert Biedroń twierdzi, że jest wielkim przyjacielem zwierząt i niemal od początku swojej kadencji obiecuje budowę schroniska w Słupsku. W czerwcu ubiegłego roku dumnie informował o zakończeniu przetargu na projekt nowego schroniska. Od tego czasu inwestycja stoi w miejscu.

Słupski samorząd nowe schronisko postanowił zbudować wspólnie z sąsiednimi gminami i przeznaczono na ten cel razem ok. 6 mln zł. Połowę pieniędzy obiecał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, który chce wesprzeć inwestycję milionem złotych darowizny oraz dwoma milionami złotych kilkuletniej pożyczki, która może zostać umorzona w 25 proc., jeśli budowa zostanie ukończona w terminiezawartość zablokowana

Autor: Justyna Kwaśniak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama