„Tak tracimy najlepszych ludzi”

UKRAINA \ Tragiczna śmierć przyjaciół Polski

numer 1821 - 08.09.2017Świat

Ukraińscy użytkownicy internetu szeroko komentują śmierć pięciu uczestników warszawskiej konferencji dotyczącej wojny hybrydowej. Zginęli oni w wypadku samochodowym w obwodzie rówieńskim na Ukrainie, w drodze powrotnej z Polski.

Jak informowała „Codzienna”, pięć osób – trzech ukraińskich politologów, działacz społeczny i dziennikarz – zginęło w środę nad ranem w wypadku samochodowym. Wszyscy wracali z Warszawy, gdzie wzięli udział w konferencji „Strategia współpracy państw Międzymorza i współpracy regionalnej w warunkach zagrożenia wojną hybrydową”.

Tragicznie zmarli to politolodzy: dr Ołeksander Masłak, Ołeksij Kurinnyj i Ołeksander Nikanorow oraz dziennikarz Wołodymyr Karagiaur i działacz społeczny Serhij Popow. Według świadków samochód, którym jechali w obwodzie rówieńskim na Ukrainie, niespodziewanie zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z nadjeżdżającą ciężarówką. Do zdarzenia mogły się przyczynić trudne warunki pogodowe i zły stan nawierzchni. Bierze się też pod uwagę, że prowadzący mógł zasnąć za kierownicą.

„Czarny dzień: straszna śmierć pięciu politologów w wypadku samochodowym zszokowała internet” – pisze ukraiński portal Obozrevatel.com, cytując wypowiedzi znajomych i przyjaciół tragicznie zmarłych. „Porażające wieścizawartość zablokowana

Autor: Wespazjan Wielohorski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama