Patriotyczne audiobooki

numer 1848 - 10.10.2017Wywiad

WYWIAD Z TOMASZEM STASZEWSKIM, prezesem zarządu fundacji Wolne Dźwięki, rozmawia JAROSŁAW WRÓBLEWSKIJeśli ktoś nie ma czasu na czytanie historycznych książek, to może ich posłuchać na audiobookach. Wśród nich są m.in.: „Zapiski oficera Armii Czerwonej” Sergiusza Piaseckiego, „Twierdza. Solidarność Walcząca – podziemna armia” Igora Jankego, „Moje pierwsze boje” Józefa Piłsudskiego, „Wspomnienia Żołnierza Wyklętego” Jana Podhorskiego, „Byłem dowódcą Brygady Świętokrzyskiej” Antoniego Szackiego, „Polityka polska i odbudowanie państwa” Romana Dmowskiego czy „Lenin” Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego.

Pańska fundacja Wolne Dźwięki zajmuje się wydawaniem audiobooków historycznych. Nie lepiej sięgać po książki? 

Nowe technologie są coraz bardziej powszechne i dostępne, więc dlaczego nie wykorzystać ich w popularyzowaniu polskiej historii? Audiobooki są formą przekazywania treści, po które możemy łatwo sięgnąć w drodze do pracy, jadąc samochodem czy w trakcie aktywności fizycznej.

Według jakich kryteriów wybieracie teksty? 

Popularyzujemy wiedzę na temat wydarzeń i zjawisk, które z powodu licznych zawirowań historycznych wielokrotnie skazywano na zapomnienie w PRL-u. Oddajemy głos klasykom, twórcom myśli politycznej XX w., ale i autorom mniej znanym, których burzliwe dzieje historii zepchnęły na margines życia literackiego. W naszym serwisie rozpowszechniamy eseje, wspomnienia, reportaże, biografie i powieści historyczne, które mówią o naszej historii, a także poruszają ważne, choć niełatwe zagadnienia przeszłości narodu polskiego. Współpracujemy z historykami, politologami oraz wydawnictwami, wymieniając się doświadczeniem i opiniami w zakresie potrzeb wydawniczych.

 Lektorzy, którzy z Państwem pracują, charakteryzują się nie tylko dobrą dykcją, prawda? 

Takzawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się