​Złoto nieco droższe

numer 1848 - 10.10.2017GospodarkaSUROWCE Ropa na minusie z niejasnym trendem. Lepiej złoto i srebro mimo stabilnego dolara. Miedź na minusie i bez reakcji na powracające do gry Chiny.

Ropa naftowa tuż po godz. 10 prezentowała się dość spokojnie, co po bardzo zmiennych notowaniach z czwartku i piątku było dobrym sygnałem. Paliwo nie notowało zmian kursów – przy malejącej podaży surowca ze strony Arabii Saudyjskiej sygnalizuje to, że potencjalne spadki są już mniej prawdopodobne. Także powracające do normalnego handlu Chiny wpływają na rynkową koniunkturę, która wczoraj wczesnym przedpołudniem wydawała się dość dobra dla całego rynku. Co prawda zmiany cenowe nie były zbyt znaczące, ale miedź utrzymała kurs powyżej 300 centów, a metale szlachetne notowały wyraźne wzrosty. Złoto zyskiwało 0,6 proc., przekraczając poziom 1280 dol. za uncję, a odczyt srebra zbliżył je do poziomu prawie 17 dol. 

Przed godz. 11 miedź symbolicznie traciła na wartości, kontynuując rozpoczęty o godz. 8 rano nieznaczny spadekzawartość zablokowana

Autor: rg


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się