​Euro odrabia straty

numer 1849 - 11.10.2017GospodarkaWALUTY Dolar na minusie. Mocne euro i funt. Złoty w południe zdecydowanie na plusie. Druga część dnia dość spokojna.

Początek tygodnia należał niewątpliwie do funta, który w poniedziałek zyskał mocno w relacji do dolara, euro i franka szwajcarskiego. Euro symbolicznie zdrożało w relacji do dolara, co pokazuje, że dolar przedwczoraj znajdował się w pewnej defensywie. Wczorajsze wczesne przedpołudnie znów umocniło europejską walutę, która przed godz. 9 zyskiwała nawet 0,3 proc. W dalszym ciągu mocny był funt, który w oczekiwaniu na dane z zakresu handlu zagranicznego i produkcji przemysłowej zyskiwał do dolara 0,23 proc., notując neutralny kurs do euro.  

Po godz. 10.30, gdy opublikowano dość pozytywne dane na temat przemysłu, waluta brytyjska nieznacznie się umocniła i była coraz bliżej poziomu 1,32 dol. Euro także zyskiwało do amerykańskiej waluty, a wyjątkowo mocne były waluty z antypodów, które w poniedziałek odnotowały wyraźne spadki. Oczywiście przedpołudniowy nieznaczny wzrost niewiele zmieniał w ich trendzie, który przez ostatnie dwa tygodnie w relacji do dolara amerykańskiego jest zniżkowyzawartość zablokowana

Autor: rg


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się