Chiny wróciły wraz koniunkturą

numer 1850 - 12.10.2017GospodarkaSUROWCE Niezły wtorek dla ropy i metali. Wczoraj nieco słabiej. OPEC sugeruje ograniczenie produkcji, ale reakcje rynku osłabiają inne prognozy. Miedź czeka na Chiny.

Środa była wyjątkowo udana dla rynku surowcowego. Wskaźnik CRB zyskał ponad 1,2 proc., czemu trudno się dziwić, bo aż 1,5 proc. zyskała ropa brent, a odczyt dla gatunku WTI był wyraźnie lepszy. Silny ruch w górę był także udziałem metali, i to nie tylko tych szlachetnych. Pewnym wyjątkiem była ruda żelaza, która straciła ponad 2,9 proc.

Jednak wczorajsze notowania naznaczone były oczekiwaniem na protokół ostatniego posiedzenia Fed. Diagnoza na temat stanu amerykańskiej gospodarki i ewentualnej polityki walutowej mocno wpływała na przebieg porannych notowań, których kierunek był w pewnym sensie kontynuacją wtorkowych zmagań.

Ropa zyskiwała, poprawiając symbolicznie notowania. Na małym plusie była także miedź i metale szlachetne. Z tej grupy najlepiej prezentował się pallad zyskujący 0,5 proc. W ciągu ostatnich trzech dni metal zyskał ponad 2 proc. i zbliżył się do poziomu 940 dol. za uncję.

Po południu ropa naftowa zyskiwała 0,4 proc., testując poziom 57 dol. Bezskutecznie, bo przełamanie tej wartości tuż przed godz. 12 oznaczało osłabienie kursuzawartość zablokowana

Autor: rg


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się