​Wisła zatopiła Śląsk Wrocław

Dodano: 25/10/2017 - numer 1861 - 25.10.2017

Trzynasta kolejka okazała się pechowa dla zawodników Śląska Wrocław. Przegrali oni z Wisłą Płock 1:4, a dwie bramki dla „Nafciarzy” zdobył były wrocławski zawodnik – Kamil Biliński. Od samego początku Wisła miała dużą przewagę, a prowadzenie mogła objąć już w drugiej minucie, kiedy Konrad Michalak dośrodkował, a strzał głową oddał Nico Varela. Uderzenie Urugwajczyka było jednak niecelne. W kolejnej akcji Michalak ponownie zagrał w pole karne, a piłka odbiła się od Michała Chrapka i trafiła do Dominika Furmana, którego strzał bez przyjęcia był bardzo nieudany. W 12. minucie Igors Tarasovs sfaulował wychodzącego sam na sam z Jakubem Wrąblem Varelę. Sędzia odgwizdał rzut karny, a Łotysza ukarał czerwoną kartką. Prowadzenie gospodarzom pewnym wykonaniem jedenastki dał faulowany wcześniej