Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Umowa na tunel kolejowy

Dodano: 01/11/2017 - numer 1843 - 04.10.2017
Łódzki tunel średnicowy znalazł się na liście najważniejszych w kraju inwestycji transportowych. W Ministerstwie Rozwoju podpisano wczoraj umowy dotyczące unijnego dofinansowania m.in. do budowy tunelu kolejowego pod centrum Łodzi. Dzięki temu pociągi będą mogły szybko i bezproblemowo kursować między dworcami Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Koszt powstania tunelu to prawie 1,6 mld zł. Miasto z własnego budżetu do inwestycji nie dołoży ani złotówki. Długość tunelu wyniesie ok. 7 km. Między Fabrycznym a Kaliskim powstaną dodatkowo dwa podziemne przystanki: Łódź-Centrum i Łódź-Manufaktura. Pierwsze pociągi mają nim jeździć za cztery lata. Planuje się, że pociągi w 2022 r. będą kursowały tunelem co 5 minut i przewoziły nawet kilka milionów pasażerów, jeśli Łódź będzie organizatorem Expo 2022.
     

52%
pozostało do przeczytania: 48%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze