Tydzień ze słabszym dolarem

numer 1875 - 13.11.2017GospodarkaWALUTY Euro zanotowało wzrost, funt także. Złoty na plusie w stosunku do dolara, euro i franka. 

W tym tygodniu nie było wielu informacji dotyczących stóp procentowych. Na swoich posiedzeniach spot­kały się jedynie RPP i australijskie RBA. Obie odległe geograficznie instytucje nie dokonały żadnych zmian. Na rynku nie było jednak nudno, bo swoje wystąpienia mieli zarówno szef EBC, jak i prezes Fed.

Euro nie miało kiepskiego tygodnia. Po słabym początku i mocnym spadku we wtorek, gdy za euro płacono 1,154 dol., waluta powoli odrabiała straty i cały tydzień zamknęła wzrostem o 0,6 proc. Dłuższa perspektywa to jednak utrzymanie zniżkowego trendu zapoczątkowanego w pierwszej połowie września.

Funt także zyskał w relacji do dolara. Jednak obraz tygodniowych notowań wyraźnie wskazuje na niestabilność i niepewność losów brytyjskiej waluty. Funt od wrześniowego maksimum w kolejnych tygodniach szybko zaczął tracić, a ostatni miesiąc przyniósł wahania w mniejszym przedziale wskazujące, że inwestorzy nie mają jasnego obrazu sytuacjizawartość zablokowana

Autor: rg


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się