Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Każda kropla jest ważna

Dodano: 13/11/2017 - numer 1875 - 13.11.2017
każdej wiosny i każdej jesieni, już od 15 lat, można ich spotkać na łódzkich uczelniach. Na pierwszy rzut oka wyglądają trochę dziwnie. Trzeba jednak przyznać, że potrafią zwrócić na siebie uwagę poprzez wizerunki wampirów, maski, wielkie zęby. Przy ich stoiskach zawsze są tłumy. Mowa o akcji „Wampiriada” organizowanej przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Polega ona na oddawaniu krwi dla potrzebujących – przecież nie pozyskamy jej inaczej niż z własnych żył. Kilka chwil i po wszystkim. Można zrobić wielką rzecz, oddając 450 ml. Działacze NZS-u zawsze wręczają coś na osłodę. Specjalne samochody zabierają życiodajny płyn do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Franciszkańskiej. Krew czeka na potrzebujących i z czasem przydaje się wielu chorym.  W roku
     

43%
pozostało do przeczytania: 57%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze