fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Chaos przed zawodami w Wiśle

numer 1876 - 14.11.2017Sport

SKOKI NARCIARSKIE Wybrano skład reprezentacji Polski na Puchar ŚwiataDo inaugurującego sezon konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle-Malince pozostało kilka dni, a w Polskim Związku Narciarskim panuje chaos. Andrzej Wąsowicz, wiceprezes PZN-u, złożył dymisję i nie jest już szefem komitetu organizacyjnego zawodów.

To o tyle szokująca informacja, że Wąsowicz był motorem napędowym weekendowej imprezy i człowiekiem najbardziej zaangażowanym w jej przygotowanie. I chociaż sam działacz twierdzi, że wciąż czuwa nad przebiegiem zawodów z ramienia PZN-u, mimo że formalnie nie jest już dyrektorem wykonawczym, to nowy szef konkursu Tomasz Wieczorek w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” przyznał, że w Wiśle trzeba było przejść w tryb awaryjny. – Mam sporo do nadrobienia w kwestii informacji, bo dotychczas byłem od nich nieco odcięty. Miałem inne zadania. Ale nie mam obaw, że coś w Wiśle będzie nie w porządku, bo dotychczas nie napływały żadne alarmujące sygnały – zapewnił Wieczorek, pełniący w związku funkcję sekretarza generalnego.

Wąsowicz, związany z PZN-em od 20 lat, odszedł, bo nie chciał poddać się lustracji, której konieczność zakłada nowa ustawa o sporcie. Swojej decyzji o odejściu nie zamierza komentować. – Mam do tego absolutne prawo – oznajmił na antenie Polskiego Radia. Teraz zmianom na newralgicznym dla zawodów stanowisku przygląda się FIS, którego władze w przeszłości miały zastrzeżenia do obiektu w Wiśle. Organizatorzy robią więc wszystko, by tym razem konkurs nie znalazł się na cenzurowanym.  

Ich staraniom nie sprzyja pogoda – przez obfite opady śniegu trzeba było przesunąć proces rozkładania śniegu na zeskoku skoczni. Naśnieżanie potrwa dłużej, niż początkowo planowano, ale cały obiekt ma być gotowy na 17 listopada, czyli na kwalifikacje do konkursu. Pogoda ma się poprawić, nadchodzące ochłodzenie pozwoli bez większego problemu utrzymać wyprodukowany już śnieg.

Znany jest już skład reprezentacji Polski na inauguracyjne zawody Pucharu Światazawartość zablokowana

Autor: Małgorzata Chłopaś


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się