Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Gminy nie chcą oddać władzy

Dodano: 16/11/2017 - numer 1878 - 16.11.2017
W Częstochowie odbyło się posiedzenie zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. W jego trakcie zarząd Związku negatywnie zaopiniował projekt ustawy dotyczącej zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków, który przewiduje zmiany uprawnień organów gminy. Zgodnie z nową ustawą gminy będą nadal realizowały zadania związane z dostarczaniem mieszkańcom wody i odprowadzania ścieków, ale jednocześnie nie będą mogły samodzielne ustalać, weryfikować i zatwierdzać taryf opłat za wodę i ścieki. To znajdzie się w kompetencjach nowej instytucji rządowej, która będzie pilnowała, by nie podnoszono zbytnio cen. Jednak zdaniem zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów zmiany te mogą ograniczyć rozwój inwestycji wodno-kanalizacyjnych, a w konsekwencji również stanowić realne
     

82%
pozostało do przeczytania: 18%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze