Euro mocniejsze po raporcie

numer 1923 - 12.01.2018Gospodarka

WALUTY Jen na minusie po mocnej środzie. Złoty dość spokojnie. Euro poniżej 1,20 dol. USA. Mocny dolar australijski po ciekawych danych. 

Środowe notowania głównej pary rynku były wyjątkowo ciekawe. Po godz. 11 euro bardzo zyskało na wartości, przełamując ponownie poziom 1,2 dol. Wzrost był jednak chwilowy i już po czterech godzinach euro prezentowało się zdecydowanie słabiej, a cały dzień zakończyło wzrostem o zaledwie 0,1 proc. Gwałtownego wzrostu nie tłumaczyły ani dane ekonomiczne, ani czynniki polityczne. Zmiana trendu to zapewne efekt publikacji niezłych danych o kredytach hipotecznych w USA.

O ile euro symbolicznie zyskało, o tyle bohaterem dnia był jen, który umocnił się do dolara o ponad 1 proc., osiągając najlepszy kurs od końca listopada.

Czwartkowe przedpołudnie to nieznaczne osłabienie euro w relacji do dolara. Gorzej spisywał się jen tracący ponad 0,2 proc., co po mocnej środzie nie było zapewne zaskoczeniem. Dolar zyskiwał także do franka. Zaskoczeniem, i to sporym, była waluta australijska. Para ­

AUD/USD po niezłych danych zyskiwała 0,3 proc., a kurs waluty był najwyższy od ponad dwóch miesięcyzawartość zablokowana

Autor: rg


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się