KPR sensacyjnie wygrał z Perłą Lublin

Dolnośląskie piłkarki ręczne pokonały na wyjeździe MKS Perłę Lublin 27:26 w meczu 10. kolejki Superligi.

Wynik spotkania otworzyła rzutem znad obrony gospodyń Kinga Jakubowska. Równie szybko odpowiedziała jej Aleksandra Rosiak. MKS wyszedł na pierwsze prowadzenie w piątej minucie po drugim z rzędu trafieniu Magdy Balsam. Kobierzyczanki miały problem z celnością podań, co wykorzystywały gospodynie, zwiększając swoją przewagę do trzech oczek (6–3 w 9. minucie). W dobrej dyspozycji była bramkarka MKS Weronika Gawlik. Odbite przez nią piłki zbierała jednak Zuzanna Ważna. Najpierw po faulu na obrotowej rzut karny wykorzystała Monika Koprowska, a chwilę później bramkę kontaktową zdobyła Ważna (10–9 w 19. minucie). To pozwoliło podopiecznym Edyty Majdzińskiej na