Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Śmieciowy problem ratusza

Dodano: 27/02/2021 - Numer 2872 - 27.02.2021

Wojewódzki Sąd Administracyjny unieważnił obowiązujące stawki za odbiór nieczystości, które zostały uchwalone w grudniu 2019 r. przez radę Warszawy. Stołeczny ratusz zapowiada wniosek o kasację wyroku, a radni Prawa i Sprawiedliwości domagają się zwołania nadzwyczajnej sesji.

Podjętą 12 grudnia 2019 r. uchwałą (przepisy weszły w życie 1 marca 2020 r.) radni zdecydowali, że opłata za odbiór odpadów segregowanych dla gospodarstwa domowego w budynku wielorodzinnym wynosić będzie 65 zł, a w budynku jednorodzinnym – 94 zł. Już od samego początku podjęta uchwała wywołała wiele kontrowersji. Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Praga” złożyła skargę do sądu na sposób ustalenia opłat za odbiór

     

23%
pozostało do przeczytania: 77%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze