Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Limit dorabiania dla emerytów i rencistów

Dodano: 01/09/2021 - Numer 3002 - 01.09.2021

Praktycznie każdego roku we wrześniu niższy jest limit dorabiania dla emerytów i rencistów. Jest to efekt tego, że przeciętne miesięczne wynagrodzenie za II kwartał jest co roku niższe niż w I kwartale, w którym płacone są trzynastki i premie roczne. A to oznacza, że spadają (zależne od przeciętnego wynagrodzenia) zusowskie limity dorabiania. Dlatego renciści i osoby, które są na emeryturze i nadal pracują, powinny zwracać uwagę na to, ile zarabiają. Nie wszystkich jednak limity dotyczą. Pilnować swoich dodatkowych dochodów muszą tylko ci seniorzy i renciści, którzy nie osiągnęli jeszcze ustawowego wieku emerytalnego, który wynosi dla kobiet 60 lat, a dla mężczyzn 65. Powyżej tego wieku można dorabiać bez żadnych ograniczeń. –

     

64%
pozostało do przeczytania: 36%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze