Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Budżet dla Dolnego Śląska

Dodano: 26/01/2022 - Numer 3104 - 26.01.2022

Ponad 2,2 mld euro, czyli przeszło 10 mld zł – to łączna pula pieniędzy, którą w latach 2021–2027 otrzyma Dolny Śląsk w ramach budżetu unijnego, czyli Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska.

– Dolny Śląsk jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Unii Europejskiej, a rozwój ten zawdzięcza przede wszystkim pracowitości Dolnoślązaków. Prowadziliśmy intensywne negocjacje nowego budżetu unijnego, aby Dolny Śląsk otrzymał jak najwięcej pieniędzy. Wynegocjowane blisko 10 mld zł na rozwój regionu w latach 2021–2027 to ogromny sukces Zarządu Województwa – mówi Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Do udziału w konsultacjach społecznych, które potrwają do końca lutego, samorząd zaprasza mieszkańców Dolnego Śląska, partnerów społecznych,

     

77%
pozostało do przeczytania: 23%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze