Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Koperty nie takie puste

Dodano: 03/06/2022 - Numer 3194 - 03.06.2022

AFERA \ 1,5 mln zł – tyle według śledczych pobrała od pacjentów zorganizowana grupa przestępcza działająca w szpitalu kierowanym przez obecnego marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Do prania pieniędzy miała służyć powołana przez Grodzkiego i działająca przy szpitalu Fundacja Pomocy Transplantologii.

W ramach prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie śledztwa funkcjonariusze CBA zatrzymali dwóch kolejnych lekarzy. To byli podwładni Tomasza Grodzkiego z czasów, kiedy był on dyrektorem szpitala w Szczecinie-Zdunowie. Chodzi o Bartosza K., obecnego prezesa Fundacji Pomocy Transplantologii, i Juliusza P., byłego prezesa tej fundacji.

Jak mówi Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych,

     

44%
pozostało do przeczytania: 56%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze