Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Powstaną silosy na ukraińskie zboże

Dodano: 22/06/2022 - Numer 3205 - 22.06.2022

ROLNICTWO \ Budowa silosów na ukraińskie zboże w Polsce przy granicy z Ukrainą to bardzo interesujący pomysł – ocenił minister rolnictwa Henryk Kowalczyk, komentując propozycję prezydenta USA Joego Bidena. Miałyby one stanąć tam, gdzie są końcówki szerokich torów.

Gdy w tych okolicach staną silosy, wtedy będzie sprawnie przebiegać transport zboża przez granicę. Zorganizowanie tego zajmie ok. czterech miesięcy – przyznał minister Kowalczyk. Jedną z przeszkód w eksporcie ukraińskiego zboża drogą lądową jest różnica w szerokości torów na Ukrainie i w sąsiednich krajach.

– Zbudujmy więc tymczasowe silosy przy granicach z Ukrainą, w tym w Polsce, tak by można było przenieść zboże z wagonów do silosów, a 

     

43%
pozostało do przeczytania: 57%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze