Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Elbląg czeka na otwarcie kanału przez mierzeję

Dodano: 12/09/2022 - Numer 3263 - 12.09.2022

ROZWÓJ \ W trakcie uruchomienia kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, co ma nastąpić już za kilka dni, dojdzie do podpisania porozumienia o współpracy między portem w Elblągu a duńskim portem w Vordingborgu. Otworzy się tym samym ogromna szansa rozwojowa dla polskiego miasta.

Podobnie jak port elbląski, port Vordingborg rozpoczynał swój rozwój jako mały port. Teraz mogą przypływać do niego wielotonażowe statki – powiedział Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. W ciągu 10 lat przeładunki wzrosły z około 260 tys. ton do ponad 1 mln ton. Tym samym Elbląg liczy na to, że wraz z uruchomieniem kanału żeglugowego i pogłębieniem toru wodnego rozpocznie się nowa era dla Elbląga. Od ponad 30 lat miasto dążyło do przekopu przez Mierzeję Wiślaną. – Dziś jesteśmy na 

     

46%
pozostało do przeczytania: 54%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze