Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Prąd dla fabryki z pominięciem sieci

Dodano: 13/09/2022 - Numer 3264 - 13.09.2022

ENERGETYKA \ Ministerstwo Rozwoju i Technologii pracuje nad nowym rozwiązaniem dla inwestorów – linią bezpośrednią, czyli możliwością podłączenia fabryki bezpośrednio do źródła wytwarzania prądu z pominięciem sieci elektroenergetycznych. Resort chce umożliwić to jeszcze w tym roku.

Jeżeli inwestor chciałby wybudować fabrykę i wybudować źródło wytwarzania prądu, to chcemy, żeby miał możliwość podłączenia tego bezpośrednio do fabryki. Chcemy, aby ta energia była już zielona. Większość inwestorów, którzy przychodzą do nas, pyta o możliwość otrzymywania zielonej energii – powiedział Grzegorz Piechowiak w czasie XXXI Forum Ekonomicznego w Karpaczu. I wyjaśnił, że jest to grupa kilkunastu osób. – Pracujemy nad definicją. Myślę, że potrzebujemy jeszcze czasu, kilkunastu tygodni, aby

     

33%
pozostało do przeczytania: 67%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze