Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Zagłębie umacnia pozycję lidera

Dodano: 29/11/2022 - Numer 3317 - 29.11.2022

Zespół Zagłębia Lubin pokonał na własnym parkiecie Ruch Chorzów 28:20 i umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli Superligi piłkarek ręcznych. Początek spotkania był wyrównany z lekkim wskazaniem na przyjezdne. Po dziesięciu minutach zespół Ruchu, który do Lubina przyjechał z zerowym dorobkiem punktowym, prowadził. Mistrzynie Polski szybko jednak się otrząsnęły. Grające bez Karoliny Kochaniak-Sali i Anety Łabudy Zagłębie wróciło na swoje tory i chwilę później wygrywało już 10:8. Miedziowe grały dobrze w obronie i skutecznie kończyły ataki, dzięki czemu z biegiem czasu powiększały swoją przewagę, choć nie aż tak zdecydowanie, jakby się można było tego spodziewać. Do przerwy podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej wygrywały 16:12