Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Efektowna wygrana

Dodano: 10/01/2023 - Numer 3345 - 10.01.2023

W meczu XV kolejki Energa Basket Ligi koszykarze Legii Warszawa pokonali na wyjeździe Eneę Zastal BC Zielona Góra 106:90. Dla legionistów był to pierwszy od 35 lat triumf odniesiony nad tym rywalem na jego terenie. Zwycięstwo to sprawiło także, że Zieloni Kanonierzy zagrają w lutowym turnieju o Suzuki Puchar Polski. Zielonogórzanie rozpoczęli ze sporą energią, dzięki czemu bardzo szybko objęli prowadzenie 6:0. Ze strony Legii odpowiadał Geoffrey Groselle trafiający zarówno spod samej obręczy, jak również z półdystansu. Po „trójce” Raya McCalluma Legia prowadziła 8:6 i cieszyła się niezłą skutecznością. Na 4 minuty przed końcem pierwszej odsłony meczu warszawianie prowadzili 20:11. Po przerwie na żądanie wciąż to Legia była lepsza, co