​Dolar w defensywie

numer 1951 - 14.02.2018Gospodarka

WALUTY Amerykańska waluta traci w oczekiwaniu na CPI. Funt na plusie, euro także, a para USD/JPY blisko rocznego minimum.

Euro w poniedziałek zyskało na wartości, jednak skala wahań pary EUR/USD wskazywała na silną niepewność inwestorów. Wyraźny wzrost odnotowała waluta australijska, która zyskała do dolara amerykańskiego ponad 0,7 proc.

Wtorkowy przedsesyjny poranek to także umocnienie euro. Oczywiście ostatnie wzrosty w żaden sposób nie rekompensowały straty z poprzednich dni. Do rekordowego odczytu z 25 stycznia czy 1 lutego euro potrzebowało bowiem jeszcze 200 pipsów.

Funt prezentował się wyraźnie słabiej niż euro. Do poziomu z początku miesiąca (gdy kurs przekraczał 1,43 dol.) walucie brakowało znacznie więcej niż w wypadku euro.

Wtorek nie był bogaty w dane ekonomiczne. Wyjątkiem były informacje ze Szwajcarii i z Wielkiej Brytanii. Te pierwsze dotyczące styczniowych cen podane o godz. 9 niewiele zmieniły w notowaniach CHF. Waluta szwajcarska zyskiwała do dolara ponad 0,5 proc., a swój wzrost rozpoczęła jeszcze przed świtem. Coraz mocniejszy był jen, a para USD/JPY traciła ponad 0,9 proc., schodząc poniżej kursu 108 jenów za dolara. Kurs z godzzawartość zablokowana

Autor: rg


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się