Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Ziemia wraca do rolników

Dodano: 09/03/2023 - Numer 3387 - 09.03.2023

GRUNTY \ Wieloletnia batalia o odzyskanie przez skarb państwa gruntów rolnych popegeerowskich z rąk niemieckiego użytkownika zakończyła się sukcesem. W gminie Grodziec w Wielkopolsce ziemia trafi do rolników. Ponad 250 ha zostało wystawionych w przetargu do wydzierżawienia.  Grodziec to najlepszy przykład polityki Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi – mówił Ryszard Bartosik, wiceminister tego resortu. – Chcemy, aby ziemia jak najszerszym strumieniem płynęła i była w użytkowaniu rolników indywidualnych – stwierdził. Zanim jednak doszło do wystawienia ziemi w przetargu, skarb państwa musiał stoczyć wieloletnią batalię o odzyskanie ponad 250 ha będących w użytkowaniu niemieckiej spółki.  Sprawa nie

     

41%
pozostało do przeczytania: 59%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze