Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Nowacka ogranicza przedmioty ścisłe 

Dodano: 23/09/2024 - Numer 3775 - 23.09.2024

Ministerstwo Edukacji Narodowej tym razem ma pomysł, jak wyrzucić ze szkół część przedmiotów ścisłych. Otóż resort chciałby zlikwidować biologię, geografię, chemię i fizykę i wszystkie je zastąpić jednym przedmiotem – przyrodą. Zmiany miałyby obowiązywać już od 2026 r. – Gdy rozmawiamy o tych zmianach z ministerstwem, to odnosimy wrażenie, że nie bardzo wiedzą, o czym mówią – powiedział „GPC” dr Waldemar Jakubowski, szef oświatowej Solidarności. Od wakacji w MEN trwają spotkania między urzędnikami a przedstawicielami samorządów i związków zawodowych. Podczas debat MEN zazwyczaj komunikuje reszcie, jakie ma pomysły na przyszłość polskiej oświaty. Jeden z nich dotyczy usunięcia ze szkół przedmiotów ścisłych, takich jak

     

40%
pozostało do przeczytania: 60%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze