Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Zmiana pokoleniowa

Dodano: 10/09/2025 - Numer 4017 - 10.09.2025
fot. Tomasz Jędrzejowski/Gazeta Polska
fot. Tomasz Jędrzejowski/Gazeta Polska

W sobotę w Tokio rozpoczynają się 20. mistrzostwa świata w lekkoatletyce. Polacy zdobyli w nich dotychczas 65 medali, w tym 19 złotych. Dwa lata temu w Budapeszcie Biało-Czerwoni zaprezentowali się przeciętnie – zdobyli tylko dwa srebrne medale. Teraz powinno być lepiej, choć Polacy nie należą do faworytów w swoich konkurencjach.

W 2023 r. w Budapeszcie Polacy zdobyli dwa medale – wicemistrzami świata zostali młociarz Wojciech Nowicki i biegająca na 400 m Natalia Kaczmarek. To najmniejszy dorobek od 2011 r. i zawodów w ­Daegu, gdzie też Biało-Czerwoni dwukrotnie stanęli na podium, w tym tyczkarz Paweł Wojciechowski na najwyższym stopniu. Teraz 62 polskich lekkoatletów będzie próbowało

     

18%
pozostało do przeczytania: 82%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze