Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Iran znów prowokuje

Dodano: 25/09/2025 - Numer 4028- 25.09.2025

BLISKI WSCHÓD \ Iran w dalszym ciągu dąży do wzbogacania uranu i tylko częściowo poddaje ten proces międzynarodowej kontroli. To może skończyć się kolejnym atakiem Izraela i USA, które zapowiadają, że nie dopuszczą, by Teheran posiadł broń atomową.

Wydawało się, że po niedawnych izraelskich nalotach na obiekty jądrowe w Iranie i ataku bombowym USA władze w Iranie będą starały się wyciszyć temat wzbogacania uranu. Tak się jednak nie dzieje, mimo że prezydent USA Donald Trump zapowiedział, iż „Iran nigdy nie może dysponować własną bronią nuklearną”.

Teheran tymczasem nadal dąży do wzbogacania tego pierwiastka i nie jest transparentny wobec ekspertów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA), a na jego

     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze