Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

NATO ćwiczy w regionie arktycznym

Dodano: 11/03/2026 - Numer 4140 - 11.03.2026
fot. mat. pras/d
fot. mat. pras/d

W tym tygodniu w północnej Norwegii wystartowały NATO-wskie manewry Cold Response 2026. W największych w tym roku ćwiczeniach w regionie arktycznym, które po raz pierwszy realizowane będą również w Finlandii, bierze udział 25 tys. żołnierzy z 14 krajów Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Ćwiczeniami Cold Response 2026, które rozpoczęły się 9 marca, a zakończą 19 marca, dowodzi norwesko-amerykańskie dowództwo z siedzibą w Reitan, niedaleko Bodø. – Głównym celem ćwiczeń jest wzmocnienie odstraszania, wzmocnienie zdolności obronnych Norwegii i sojuszników oraz uspokojenie społeczeństwa. Cel ten osiąga się poprzez zademonstrowanie zdolności Norwegii i NATO do obrony północnej flanki Sojuszu – informują

     

29%
pozostało do przeczytania: 71%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze