Cła bez wielkiego wpływu

numer 1972 - 10.03.2018Gospodarka

SUROWCE Ropa na plusie po koreańskiej propozycji. Metale przemysłowe bez reakcji na amerykańskie cła. Złoto i srebro nadal w cieniu dolara. Miedź znowu bez przełomu.

Ropa nie jest w formie, co potwierdził obraz dużej środowej przeceny, która znalazła kontynuację w czwartek. Paliwo traciło nie tylko wraz z odczytami rosnących zapasów, bowiem istotny wpływ miał także mocniejszy dolar i rosnąca w USA produkcja, która osiągnęła poziom 10,4 mln baryłek dziennie. Nawet sugestie z kręgu OPEC‑u o ograniczeniu produkcji nie wiele pomogły.

Piątek to przed godz. 9 poprawa nastrojów. Gatunek brent zyskiwał 0,3 proc., co jednak analitycy wiązali z politycznym ociepleniem w Azji. Na minusie był natomiast gaz ziemny. Klimatyczne ochłodzenie w USA nie pomogło surowcowi (co sugerowali analitycy) i błękitne paliwo traciło na wartości, zniżkując także w późniejszych godzinach.

Po godz. 9 złoto kontynuowało spadkowy trend zapoczątkowany z wtorku na środę. Od tego czasu uncja złota zmalała o ponad 20 dol. W tle tego spadku był oczywiście dolar, dla którego czwartek był czasem sporego umocnieniazawartość zablokowana

Autor: rg


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się